середа, 16 березня 2016 р.

Семінар для вчителів української мови і літератури. Нас гостинно приймала школа "Світоч"

10 березня 2016 року КЗ "Дніпрорудненська СШ І-ІІІ ступенів "Світоч"" ВРР ЗО зустрічала гостей: учителів української мови і літератури, що прибули на районний семінар-практикум. Тема семінару: "Інноваційний урок української мови та літератури. Моделювання уроку як творчий процес.". І гості справді відчули цю атмосферу творчості: урок української літератури, який провела у 6 класі Письменна Л.П., вразив і гостей, і самих учнів. Різноманітні завдання, активна робота учнів, жвавий діалог, інсценівка, щира зацікавленість учнів твором - усе це зробило урок живим і захопливим. Урок з теми "Правила вживання м'якого знака", який провела у 5 класі Куцарєва М.О., від початку до кінця тримав гарний темп. Уміло спланований, урок дав змогу кожному учневі відчути себе співтворцем; учні шукали відповіді на поставлені завданя і одночасно засвоювали правила. Діяльнісний підхід мав свої результати: наприкінці уроку всі учні впевнено відповідали на питання вчителя, виконували вправи, пояснювали вивчені орфограми. Дня вчителів-філологів був також проведений майстер-клас. Ясир Л.І. підібрала комплекс завдань, які можна використовувати під час підготовки учнів до написання твору. Запропоновані завдання і атмосфера, створена Людмилою Іванівною, дали змогу педагогам відчути себе школярами і сприяли тому, що вчителі активно включилися в процес творчості і з задоволенням виконували різноманітні вправи. Поверталися із "Світоча" з новим досвідом і гарним весняним настроєм.

Фото з семінару

четвер, 3 березня 2016 р.

Семінар-практикум для вчителів зарубіжної літератури у Степногірську


Згідно з планом роботи районної циклової методичної комісії вчителів-філологів 29 лютого 2016 року  був проведений семінар-практикум з теми «Інноваційний урок зарубіжної літератури. Моделювання уроку як творчий процес». В рамках семінару педагоги відвідали відкритий урок (вчитель Абрамова О.Г.) з теми «О. Генрі «Останній листок». Утілення в образі Бермана найкращих людських рис: готовності до непоказної самопожертви та любові до ближнього. Гуманізм твору». Під час проведення уроку Ольга Григорівна надавала перевагу інноваційним формам і методам, таким як мозковий штурм, асоціативний кущ, «хмари» тощо, використала мультимедійну презентацію, відеоролик, що сприяло формуванню як навчальних, так і творчих компетенцій учнів. З метою надання школярам більших можливостей для спілкування, висловлювання власних думок і почуттів домінуючою формою на уроці був діалог. «Дерево щастя», на листочках якого діти писали найголовніші, на їхню думку, риси людини, стало логічним завершенням уроку.
У теоретичній частині вчитель КЗ «Василівська гімназія «Сузір’я» - ЗОШ І-ІІІ ступенів» ВРР ЗО Синявська С.М. виступила з інформацією «Урок як форма організації навчання», у якій нагадала педагогам різні класифікації уроків, вимоги до їх планування та  проведення. А Великоіван Н.І. (КЗ "Приморська  ЗОШ І-ІІІ ступенів" ВРР ЗО) поділилася досвідом використання творчих завдань на уроках зарубіжної літератури як одним із ефективних засобів розвитку креативного мислення учнів.